Van For Holiday - Dovolená v obytné dodávce

+420 605 989 847
Zpět


Topení ve Van For Holiday

Jak komfortně a v teple strávit dovolenou i v třeskutém mrazu třeba v podhůří Alp.Představujeme vám topení Truma Combi 4 s integrovaným bojlerem. Jedná se o nezávislé plynové topení určené pro obytné vozy.

UMÍSTĚNÍ

Ovládací panel najdete v obytné části dodávky nad lednicí a v dosahu natažené ruky z ložnice (můžete si tak v případě potřeby přitopit ještě z postele a během chvilky vstávat do prostoru vytopeného třeba na 24°C.

OVLÁDÁNÍ

Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní – zvládne ho i méně technicky založená žena nebo větší dítě. Pouhým zmáčknutím kolečka topení zapneme. Následně pootočením zvolíme, zda chceme topit v obytném prostoru,  nebo jen ohřívat vodu. Poté už jen otáčením kolečka volíme požadovanou teplotu a máčknutím potvrdíme. Téměř okamžitě začne z průduchů proudit teplý vzduch. Jednotka je vybavena časovým spínačem, který umožňuje nastavit interval topení.  Díky tomu se po celodenním výletu vracíte do vytopené obytky. Pro všechny případy v dodávce Van For Holiday nejdete podrobný manuál pro použití obytného vozu.

ROZFUKY

Rozfuky jsou umístěny na několika místech vestavby. Tím je dosaženo schopnosti rychlého vytopení. Jeden výfuk je v koupelně. Vyhřívaná je i sprchová vanička/podlaha. Tím se koupelna stává nejsnadněji vytopitelným prostorem a je ideální na rychlé sušení např. zimních bund po celodenní lyžovačce.

Další výfuk je umístěn v prostoru kuchyně a další pod stolem – snadno vyhřeje obytný prostor. Výrobce myslel i na umístění výfuku v prostoru garáže – to je fajn např. při potřebě vysušení lyžáků. Výfuky jsou polohovatelné a otočné, takže si sami můžete regulovat přívod teplého vzduchu. Kupodivu je provoz topení a výfuků téměř bezhlučný.

PLYNOVÁ NÁDRŽ

Topení  Truma je zásobováno z plynové nádrže rafinovaně umístěné v bočním prostoru garáže. Nepřekáží a zůstává tak dostatek prostoru pro kempingový nábytek apod.

Jedná o černou nádobu válcovitého tvaru o objemu 40 litrů. Při celodenním topení v zimě v průměrné teplotě 21°C plná nádrž vydrží cca 6-8 dní. Cena plné nádrže je orientačně 600,- Kč. Jedná se tedy o ekonomickou verzi topení, výrazně spornější než PB lahve. Navíc odpadá nutnost manipulace a uskladňování náhradní PB lahve. Plynovou nádrž natankujete velmi snadno, podobně jako pohonné hmoty na čerpací stanici – zvenčí vozu.

S tímto řešením se vám nikdy nestane, že vyčerpáte PB bombu a do rána se budete třást zimou. Nezávislé topení Truma = jistota rychle vyhřáté obytky.

Stav plynové nádrže, tedy její zůstatek velmi snadno a rychle zjistíte pohledem budík připevněný přímo na plynové nádrži. Budoucí tankování plynu tak na svých cestách můžete snadno plánovat.

Odvod páry ven z vozu je umístěn na levé zadní straně obytky.

BEZPEČNOST

Topení Truma včetně jeho odborné instalace splňuje veškeré požadavky na maximální bezpečnost při používání. Navíc jako provozovatelé zodpovědně zabezpečujeme pravidelné servisní prohlídky plynového zařízení. Důležité je však zmínit i nutnost určité opatrnosti ze strany uživatelů – např. nedávat věci a oblečení do těsné blízkosti výfuku.


Zpět

Co obytný vůz nabízí?

Exteriér

 • Prostorná a snadno ovladatelná markýza Fiamma
 • Kempingový nábytek (4 židle + stůl)
 • Vyrovnávací klíny, venkovní koberec
 • Propojovací kabel 30m na 230V + redukce na připojení ke karavanu + redukce na připojení do kempové přípojky
 • Upínací popruhy pro zajištění věcí v garáži
 • Výstražný trojúhelník + tažné lano

Interiér

 • Plně vybavená kuchyně
 • Hadice na pitnou vodu 8m + redukce
 • Vše pro úklid
 • Hasicí přístroj, vodováha
 • Bezpečnostní vesty + lékárnička
 • WC chemie, speciální toaletní papír