Van For Holiday - Dovolená v obytné dodávce

+420 605 989 847
Zpět


Koupání a hygiena

Při výběru obytného vozu hrála značnou roli koupelna. Proč? Protože pokud člověk chce svobodně trajdat přírodou, bez lidí, daleko od plných a hlučných kempů, musí se s hygienou spolehnout na vlastní koupelnu. Z komfortu a pohodlného mytí jsme nebyli ochotni příliš ustoupit, a jak se zdá, vyplatilo se to!KOUPELNA

Koupelna v obytné dodávce Van For Holiday je poměrně prostorná, má 100 x 75 cm. Samotná sprchovací vanička je vyhřívaná o rozměru 75 x 75 cm.

V rohu koupelny je menší umyvadlo, jehož baterie je zároveň vytahovací hadice na sprchování.

Ohřev vody ke koupání je zajištěn díky nezávislému plynovému topení Truma a bojleru o objemu 14 litrů. 

Praktické je velké zrcadlo osvětlené led páskem a jedna velká úložná skříňka.

Nechybí střešní okno s ventilátorem.

V koupelně je umístěn výduch topení, což v kombinaci s vyhřívanou vaničkou činí v topném období nejteplejší prostor obytné dodávky. To jsme ocenili hlavně na horách, kdy stačilo pověsit bundy na věšáky a během obědové pauzy oblečení rychle uschnulo.

koupelna v obytné dodávce Van For Holiday

ZÁSOBA VODY

V obytné dodávce jsou zabudované 2 nádrže na vodu. 100 litrovou nádrž na čistou vodu je umístěna pod zadními sedačkami a tankuje se stejně jednoduše jako palivo – zvenčí vozu. Odpadní nádrž má 90 litrů, je umístěna taktéž pod vestavbou (na podvozku) a vypouští se pouhým otevřením ventilu.

Kde? Na čerpacích stanicích a stellplatzech jsou k tomu určené kanály.

KONTROLA STAVU VODY

Aktuální množství vody v nádrži ukazuje „počítač“ ve vestavbě, což je fajn, protože tak dobře naplánujete další doplnění. 8 metrová hadice na vodu je součástí výbavy obytné dodávky.

Stejně tak zde kontrolujete i plnost fekální nádrže.

Zásoba vody při neplýtvavém režimu 4 lidí vydrží celý víkend.

WC

Chemické WC značky Thetford je pevně umístěno na šířku a není nutné ho vytáčet ven a zase zpět kvůli úspoře místa. Zkrátka wc je pevné a prostorné.

Speciální chemie do fekální nádrže, čistič wc i speciální rychle-rozpustný toaletní papír je součástí výbavy v dostatečné zásobě na celou vaši dovolenou.  

Vtipná fekální nádrž silně připomíná malý kufřík na kolečkách, který vezmete za madlo a pohodlně odvezete do nejbližší výlevky. Nemusíte nosit těžkou váhu na rukou a navíc děti rádi „kufřík“ popovezou – náramně je to baví :-) Nádržka se vyndavá zvenčí vozu a manipulace s ní je velmi snadná.

BEZPEČNOST

Tak hurá na cestu. A určitě neslevujte ze svých požadavků na komfortní hygienu - s obytnou dodávkou Van For Holiday je zaručena čistota bez kompromisů!


Zpět

Co obytný vůz nabízí?

Exteriér

 • Prostorná a snadno ovladatelná markýza Fiamma
 • Kempingový nábytek (4 židle + stůl)
 • Vyrovnávací klíny, venkovní koberec
 • Propojovací kabel 30m na 230V + redukce na připojení ke karavanu + redukce na připojení do kempové přípojky
 • Upínací popruhy pro zajištění věcí v garáži
 • Výstražný trojúhelník + tažné lano

Interiér

 • Plně vybavená kuchyně
 • Hadice na pitnou vodu 8m + redukce
 • Vše pro úklid
 • Hasicí přístroj, vodováha
 • Bezpečnostní vesty + lékárnička
 • WC chemie, speciální toaletní papír