Van For Holiday - Dovolená v obytné dodávce

+420 605 989 847
Zpět


Lyžovačka v italském Livigno

V tomto článku si přečtete, jak může vypadat lyžovačka v italském Livignu s bydlením v obytné dodávce. Zjistíte praktické informace o trase a cestě, o vyžití ve středisku ale i to tom, jak snadno se topí, vaří nebo koupe v obytné dodávce Van For Holiday.Livigno je známé lyžařské středisko ležící na severu Itálie při hranici se Švýcarskem. Oblíbené je  nejenom kvůli věčnému sluníčku, dostatku sněhu a širokým sjezdovkám, ale také kvůli výhodné poloze v bezcelní zóně a tudíž výhodným nákupům.

My jsme se sem vydali na 4-denní lyžovačku/snowboarding s obytnou dodávkou Van For Holiday. Tentokrát pánská jízda - dva bráchové - dvě prkna, sněžnice, splitboard, nekonečný freeride, večerní saunové rituály atd. 

na lyže s obytnou dodávkou
Snowboarding v Livigno s obytnou dodávkou Van For Holiday

VYŽITÍ VE STŘEDISKU

Středisko leží ve výšce 1800 - 2900 m. n. m. a nabízí 115 km sjezdovek (z toho 29 modrých, 37 červených a 12 černých). Pohodlný provoz ve středisku zajišťuje 6 kabin, 13 sedaček a 11 vleků. 

Upravované běžecké tratě jsou v celkové délce 30 - 40 km. Najdete tady snowparky, boardercrossové tratě a spoustu možností pro freeride. Rodiny využijí dětský areál s instruktory a animátory. 

Celodenní skipas pro dopsělého koupíte v cenovém rozmezí 27 Euro - 50 Euro (v závislosti na termínu - mimosezóna x silvestr). Děti lyžují za 1/2 ceny. 

Hory s obytnou dodávkou Van For Holiday
Livigno nabízí vždy dostatek sněhu, slunce a dobré lyžařské podmínky. 

CESTA

Středisko je vzdáleno z Jindřichova Hradce (výhodné sídlo půjčovny) okolo 650 km (trasa: JH - ČB - Linz - Salzburg - Innsbruck - Zernez - Livigno). Cesta trvá okolo 8 hodin s krátkou přestávkou. Náklady na cestu jsou cca 5 000,- Kč (cesta tam i zpět) a zahrnují i cestu tunelem "Munt la Schera" na Švýcarsko-Italských hranicích. Samotný tunel stojí 23 euro/1cesta. Odkaz na cestu zde

hory v obytné dodávce Van For Holiday
Pánská jízda v Livigno s obytkou Van For Holiday.

TOPENÍ

Pohodlí v teple obytné dodávky na horách zajišťuje nezávislé topení TRUMA COMBI, která bezpečně topí i když lyžjete a díky ní se  večer vracíte do vyhřátého auta. Podrobné informace ohledně topení najdete v tomto odkazu. 

PŘESPÁNÍ

Přímo v Livigno je několik kempů. Jsou pěkné a dobře vybavené. Například Camping Permont nabízí i wellness. Další možnost kempování je v Camping Livigno Stella Alpina.  Příznivci free campingu mohou vyzkoušet některé z veřejných parkovišť. Vždy však doporučujeme respektovat zákazy přenocování (označeno cedulí).

nocování pod sjezdovkou ve Van For Holiday
S obytnou dodávkou Van For Holiday spíte rovnou pod sjezdovkou a ráno jste na svahu první. 

RELAX A KOUPÁNÍ

K včernímu koupání a relaxu můžete využít aquapark AQUAGRANDA ACTIVE YOU přímo v Livignu. Podrobné info o otevírací době a cenách najdete na www.aquagrandalivigno.com. Chcete-li využít koupelnu přímo v autě, je možné se vysprchovat v teplé vodě díky ohřevu vody plynem s TRUMA COMBI. Podrobné informace o koupání v autě najdete v tomto odkazu. 

ÚSCHOVA LYŽÍ, SUŠENÍ OBLEČENÍ

Lyže a snowboardy se i v počtu 4 osob (2 dospělí + 2 děti) vejdou do garáže. Zimní oblečení nejlíp uschne v koupelně (má výduch topení a vyhřívanou sprchovou vaničku) a uložíte jej do úložného prostoru nad kabinou řidiče. Díky výduchům teplého vzduchu z topení snadno vysušíte i zavlhlé lyžáky

STRAVOVÁNÍ 

Stravování můžete vyřešit v chatách a restauracích přímo na sjezdovce, ve městečku nebo si uvařit domácí jídlo díky kuchyňce přímo v obytném autě. Jak je kuchyně vybavená, jak velká je lednice a kolik prostoru pro přípravu jídla kuchyně  nabízí se dočtete v článku o vaření v obytné dodávce. 

Pokud se vám článek líbí, neváhejte a rezervujte si obytnou dodávku Van For Holiday a užijte si podobný výlet i vy. 

Livigno s obytnou dodávkou Van For Holiday
Pohled na Livigno ze svahu.

 


Zpět

Co obytný vůz nabízí?

Exteriér

 • Prostorná a snadno ovladatelná markýza Fiamma
 • Kempingový nábytek (4 židle + stůl)
 • Vyrovnávací klíny, venkovní koberec
 • Propojovací kabel 30m na 230V + redukce na připojení ke karavanu + redukce na připojení do kempové přípojky
 • Upínací popruhy pro zajištění věcí v garáži
 • Výstražný trojúhelník + tažné lano

Interiér

 • Plně vybavená kuchyně
 • Hadice na pitnou vodu 8m + redukce
 • Vše pro úklid
 • Hasicí přístroj, vodováha
 • Bezpečnostní vesty + lékárnička
 • WC chemie, speciální toaletní papír