Van For Holiday - Dovolená v obytné dodávce

+420 605 989 847
Zpět


Rodinná lyžovačka v Hinterstoderu (Rakousko)

Výhodou obytňáku je, že nebookujete ubytování dlouho dopředu, bez jistoty sněhu ve středisku, ale jedete kamkoliv - třeba tam kde zrovna včera napadl čerstvý prašan. V článku se dočtete nejenom základní informace o tom, jak to chodí ve středisku ale i praktické věci týkající se bydlení v dodávce na horách.Pro povánoční rodinnou lyžovačku jsme si kvůli nedostatku sněhu ve většině bližších středisek vybrali rakouské "víkendové" středisko Hinterstoder. Vzdálenost od Jindřichova Hradce je asi 250 km s délkou jízdy lehce přes 3 hodiny (díky dálnici A9). Trasa: JH - ČB - Linz - Kirchdorf an der Krems - Hinterstoder. Odkaz na mapu s trasou zde. 

Centrum "víkendového" lyžařského střediska v Hinterstoderu. Nabízí široké sjezdovky, rychlé odbavení a dobrý oběd v Bärenhüte.

NĚCO MÁLO O STŘEDISKU

Nadmořská výška střediska je 600 - 2000 m. n. m. Přepravu lyžařů májí na starosti 2 kabiny (jedna z nich vede přímo z centra obce), 2 sedačky a 7 vleků, což garantuje hladké odbavení bez čekání u vleků. Celková délka sjezdovek je 40 km, převážně jsou červené náročnosti, ale i dlouhé modré sjezdovky. Pro rodiny s menšími dětmi bude ideální sjezdovka č. 3 s názvem Familienabfahrt, která je dlouhá 3,5 km. Náš 6 letý syn ji dokázal bez přestání mydlit celý den :-o Nejvyšším bodem střediska je Schafkogel v rovných 2000 m. n. m., vyvezou vás tam 2 kotvy. Úplně nahoře je vyhlídka, kde v dobrém počasí pořídíte luxusní fotky a v hlavě vám utkví dechberoucí výhledy. Dolů pak sjíždíte o modré sjezdovce č 13 Panoramapisten - dlouhé 3,5 km. Provoz střediska je od 8:30 do 16:00 hodin.

Nejvyšším bodem střediska je Schafkogel ve výšce 2000 m. n. m. 

Pro nejmenší lyžaře je tu pěkný SUNNY KIDS PARK se dvěma krytými kobercovými pásy dopravujícími děti na kopeček kde se jich ochotně ujmou instruktoři a animátoři. V budově těsně vedle je dětská herna a zázemí pro rodiny s maličkými dětmi. 

plánek střediska Hinterstoder Van For Holiday
Plánek lyžařského střediska Hinterstoder. 

CENY SLUŽEB

V samotném středisku je několik horských chat s restauracemi. Rodina se zde nají za cenu okolo 30 - 40 Euro. Ceny skipasů v hlavní sezóně je za dospělého 46 Euro, děti do 7 let však lyžují jen za 4 Eura. Pod stanicí kabiny (dole ve městečku) je půjčovna a servis. Za kompletní půjčení výbavy pro dítě zaplatíte okolo 20 Euro/den.

 

PARKING

Bezplatné stání s výhledem na sjezdovku je možné na velkém "freizeitpark" parkingu vedle tenisové haly, viz. plánek níže. Stání s přespáním obytných aut zde cedule nezakazují. V době našeho pobytu tam přes noc stálo na 10 obytňáků, většina z nich českých ale i rakouské.

plánek města Hinterstoder
Plánek města Hinterstoder. Bezplatné parkoviště (velká bílá plocha Freizetpark) je kousek od stanice lanovky vedoucí do lyžařského střediska. 

 

NEZÁVISLOST AUTA NA ZDROJÍCH 

Obzvláště při cestách tohoto typu oceníte nezávislost auta na zdrojích. Nemusíte pracně hledat kempy a dojíždět pak zpět ke sjezdovkám. Můžete si dovolit spát skoro kdekoliv mimo civilizaci. Obytná dodávka Van For Holiday nepotřebuje připojení k elektrice - má vlastní zdroj - solární panel na střeše, který je permanentně nabíjen, stačí, když zasvítí slunce. 

 

PŘÍPOJKU NA VODU NEŘEŠÍTE

Naše obytná dodávka má integrovanou 100 litrovou nádrž na čistou vodu. S ní koupete, vaříte a splachujete wc. Doplnit vodu vám postačí jednou za tři dny (při neplýtvavém režimu). 

 

ÚLOŽNÉ PROSTORY

Obáváte se, jestli se vám lyžařská výbava pro celou rodinu vejde do garáže? Netřeba se obávat. Stačí si promyslet co kam uložit, nad prostorem trochu přemýšlet a zbyde místo i na bednu s pivem. My osobně jezdíme kompletně celá rodina (2+2) a i při střídání prkna s lyžemi se vejdeme ve složení 5x lyže, 4x lyžáky, 1x prkno + boty. 

I ostatní úložné prostory v obytné dodávce Van For Holiday dovolují vzít si vše potřebné. Klidně náhradní lyžařské oblečení pro každého člena rodiny. Nejvhodnější místo na uložení bund a kalhot je bezesporu v prostoru  nad kabinou řidiče. Ostatních 6 šatních skříněk pak zůstává na spodní oblečení, hračky apod. 

 

KOMFORT SPANÍ V OBYTNÉ DODÁVCE

Jestli vás napadá otázka, zda se pohodlně vyspíte jako 4-členná posádka, zůstaňte v klidu. I my jezdíme celá rodina (2+2). Dospělí spí vzadu na velké posteli a dětem rozložíme postel v prostoru jídelního stolu. Vznikne tak pro ně postel o velikosti 135x185 cm. Více o postelích a spaní najdete po kliknutí na tento odkaz. 

 

KDE RYCHLE USUŠIT OBLEČENÍ?

Jistě se nabízí otázka: "Kde a jak usušit mokré oblečení ze sjezdovky?" Bezesporu nejteplejším místem obyné dodávky Van For Holiday je koupelna. Na stěně je umístěn výduch topení a navíc je vyhřívaná sprchová vanička (prakticky podlaha v koupelně). Stačí lyžařské kalhoty a bundy pověsit na ramínka a rukavice položit na zem. Doba než uvaříte a sníte oběd postačí k tomu, abyste se na sjezdovku vraceli v suchém oblečení!  Pokud se zajímáte víc o topení v obytné dodávce - klikněte na tento odkaz. 

Lyžařské oblečení snadno a rychle vysušíte během obědové přestávky v koupelně - je totiž nejteplejším místem auta. 

 


Zpět

Co obytný vůz nabízí?

Exteriér

 • Prostorná a snadno ovladatelná markýza Fiamma
 • Kempingový nábytek (4 židle + stůl)
 • Vyrovnávací klíny, venkovní koberec
 • Propojovací kabel 30m na 230V + redukce na připojení ke karavanu + redukce na připojení do kempové přípojky
 • Upínací popruhy pro zajištění věcí v garáži
 • Výstražný trojúhelník + tažné lano

Interiér

 • Plně vybavená kuchyně
 • Hadice na pitnou vodu 8m + redukce
 • Vše pro úklid
 • Hasicí přístroj, vodováha
 • Bezpečnostní vesty + lékárnička
 • WC chemie, speciální toaletní papír